ATATÜRK HAVALİMANI’NDA TERÖR SALDIRISI…

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda peş peşe iki patlama yaşandı. 36 kişi hayatını kaybetti. 6’sı ağır, 60 yaralı var. Patlamanın ardından silah sesleri duyuldu. Çok sayıda polis ve Ambulans Havalimanı’na sevkedildi. Olayın terör saldırısı ve canlı bomba ile gerçekleştiği netleşti.

Patlamanın dış hatlar terminali otopark yerinde gerçekleştiği anlaşılırken, olay yerinde en az 50 yaralı olduğu bildiriliyor.

Atatürk Havalimanı’nda Dış Hatlar Terminali’nin girişinde iki ayrı patlama meydana geldi. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri ilk müdahalesini yaptığı yaralıları hastanelere sevk ederken, havalimanı giriş ve çıkışa kapatıldı.

36 ŞEHİT, 6’SI AĞIR 60 YARALI VAR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “İlk belirlemelere göre 10 şehidimiz, 20 yaralı var. Bir terörist etrafa ateş açtı ve kendini patlattı” açıklamasında bulundu. Teröristin kalaşnikofla çevreye ateş açtığı belirtiliyor.

İlerleyen saatlerde hayatını kaybedenlerin sayısı 36’ya yükseldiği bildirildi.

UÇUŞA İZİN VERİLMİYOR

Pist başındaki uçakların dışındaki uçakların uçuşlarına izin verilmiyor. Uçuşlar tamamen durduruldu.

ÇOK SAYIDA AMBULANS YOLDA

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki sladırısı sonrasında İstanbul’un çeşitli yerlerinden çok sayıda ambulans havalimanına doğru yola çıktı. Saat 21.11 itibarıyla havalimanında yaralı kalmadığı belirtiliyor.

DHMİ KAYNAKLARI: 2 CANLI BOMBA PATLADI

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri kaynaklarına göre havalimanında 2 canlı bomba patladı. Biri dış hatlar terminalinde diğeri de otoparkta olmak üzere 2 canlı bomba patladı.

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Yıldırım, Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde meydana gelen patlamanın ardından İçişleri Bakanı Efkan Ala ile İstanbul Valisi Vasip Şahin’i telefonla arayarak, olay hakkında bilgi aldı.
Yıldırım, ayrıca konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı bünyesinde kriz masası oluşturulması talimatını verdi.